יישור שיניים 

ד"ר דאלי - אורטודנט מומחה ליישור שיניים מקצועי

1_edited.png
הגיל המומלץ ליזום בדיקת יישור שיניים הוא 8-10 שנים. משך טיפול יישור שיניים תלוי במספר גורמים: מורכבות הבעיה האורתודנטית, קצב גדילה והתפתחות. 
אנו עובדים בשיטת יישור שיניים שהמציא ד"ר Damon בארה"ב לפני יותר מ 15 שנה. עד היום ישנם פיתוחים ושיטות חדשות על בסיס השיטה המצויינת הזו. החידוש הגדול הוא שכבר לא צריך גומיות! 

 

יתרונות הטיפול יישור שיניים בשיטת Damon:

זהו יישור שיניים מהיר, יותר מאשר שימוש בסמכים רגילים, סיכון מופחת להיווצרות עששת ולפגיעה בחניכיים, פחות כואב למטופל ותדירות נמוכה של ביקורים במרפאה.

הנה מטופלת שעוברת ליישור שיניים בשיטת דיימון:

מצבים שכיחים באורתודנטיה ודרכי הטיפול בהם: 

 1. עמדה לא תקינה של הלסתות - לסת עליונה בולטת, לסת תחתונה בעמדה אחורית, גודל לא מתאים של הלסתות, אי התאמה בין גודל הלסתות לבין גודל השיניים.

 2. שיניים כלואות.

 3. חוסר שיניים מולד, של שן אחת או כמה שיניים. 

 4. מיקום שיניים לא תקין, שיניים עם רווחים, מנשך פתוח, מנשך עמוק.

כיצד אני מבצע ישור שיניים (לרופא מיישר שיניים קוראים אורטודנט)?

במקרים של שיניים עקומות או כאלה שצומחות לא לפי הקו המעוגל של הלסת, כאשר רוצים ליישר את השיניים לא לכולן יש מקום כך שאנו נאלצים לעקור שיניים כדי לפנות מקום. הטכנולוגיה המדהימה של שיטת דימון (Dimon) מאפשרת יישור שיניים ללא עקירה. גם אין צורך בגומיות. בשיטת יישור השיניים החדשנית, אני מדביק קוביות על השיניים שתופסות חוט דק מניקל טיטניום. בין החוט לקוביות יש חופש והחוט מושך את השיניים ובאמצעותן גם את הלסת לצורה הרצויה. כלומר גם הלסת מתיישרת בהתאם ונוצר מקום לשיניים הקלועות.

יש עוד כל מיני שיטות של אורטודנט מיישר שיניים: יישור שינויים שקוף, יישור שיניים פנימי אבל השיטה הכי יעילה ביישור שיניים מהיר היא עם קוביות חיצוניות. מידי פעם יש צורך בהחלפת החוט וזהו תהליך קל, מהיר ופשוט.

כדאי מאוד שתוודאו שאורטודנט מומלץ ובעל ניסיון ביצע את היישור. אני באופן אישי ביצעתי כבר מאות טיפולים מוצלחים כאלה. שניים מהם מופיעים למטה בגלריית התמונות.

ככה זה עובד:

אנו מבצעים טיפול משולב: יישור שיניים, שיקום ופריודונטיה

 • הזקפת שיניים / החזרתן למקום
  במקרים של עקירת שיניים, ללא ביצוע של שיקום מיידי, במשך הזמן השיניים הסמוכות לאזור העקירה עוברות הטיה, והשיניים בלסת הנגדית צומחות לאזור שנעקר. במצבים אלה לא ניתן לבצע שיקום על ידי שתלים או גשרים. לכן מבוצע קודם כל יישור שיניים, ורק אז מתבצע השיקום.

   

 • טיפול אורתודונטי פריודונטי - במקרים של אובדן עצם התומכת בשיניים הגורם לרווחים ומראה לא אסתטי בפה, ניתן על ידי תהליך הזזת שיניים לשפר את האסתטיקה.
   

 • טיפול אורתודונטי כירורגי משולב
  בגיל מבוגר, כשאין אפשרות לבצע יישור שיניים ע"י "קוביות", הדרך לפתרון הבעיה היא על ידי טיפול משולב אורתודונטי-כירורגי.
  במהלך הטיפול האורתודונט מיישר את השיניים בכל לסת בנפרד, כך שמתקבל סידור שיניים מושלם. בשלב השני, מבוצע  ניתוח לשם התאמת לסתות זו לזו וקבלת פרופיל תקין.

יישור שיניים עם פלטות שקופות​ (Invisalign)

​יישור שיניים עם פלטות שקופות מתאים למבוגרים שמעוניינים להצניע את תהליך יישור השיניים - זהו תהליך בלתי נראה.

אנו מתאימים פלטות שקופות לכל מטופל/ת באופן אישי. יש להחליף את הפלטות אחת לשבוע בהתאם להדרכה שלנו.
הפלטות מושכות את השיניים למקום באופן טבעי ובצורה הדרגתית. השיטה יעילה מאוד ומיליוני מטופלים עובדים אותה בכל רחבי העולם.

להלן סרטון הסבר על השיטה של האורטודנט שלנו ד"ר דאלי:

כך מתקבלת חבילת הפלטות השקופות מחברת Invisalign

גליירת תמונות של יישור שיניים שאנו מבצעים במרפאת השיניים שלנו, טל אל במשגב: