חיפוש
  • taleltooth

טיפול שיניים ביום אחד

עודכן: לפני 3 ימים

מהי הדרך הטובה ביותר לקבל טיפול שיניים ביום אחד?


תמיד עדיף לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי, אך לפעמים צצים מקרי חירום וצריך לקבוע תור מיד. אם זה המקרה אז יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפוך את התור הבא שלך לרופא שיניים יעיל יותר וללא כאבים.


ראשית, הקפידו לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע גם אם זה לא תמיד מושלם. זה יעזור למנוע את הצטברות הרובד ולגרום לבעיות כמו חורים או מחלות חניכיים. שנית, הקפידו לאכול רק מזונות שטובים לשיניים שלכם. התרחק מממתקים ממותקים או משקאות כמו סודה! לבסוף, קבע את הפגישה הבאה שלך לפני היציאה מהמשרד עוד היום.


מדוע טיפול שיניים ביום אחד הוא הטרנד החדש בתעשייה

אנשים הופכים יותר ויותר מודעים לבריאות הפה שלהם ורוצים לטפל בה בהקדם האפשרי. רופאי שיניים בבריטניה החלו להציע טיפול שיניים של יום אחד למטופלים שרוצים טיפול מהיר ושאינם יכולים להרשות לעצמם או לא צריכים יותר מזה.

היוזמה העיקרית מאחורי זה היא שאנשים רבים עובדים ולא מוצאים זמן לבלות שעות בחדר המתנה לתור לרופא שיניים. עם השינוי הזה, הם יכולים לקבל טיפול אצל רופא שיניים ביום אחד בלבד.

איך עובדת בדיקת שיניים ביום אחד?


רופא השיניים מבצע בדרך כלל בדיקת פה של המטופל על מנת לאבחן חורים בשיניים, עששת, מחלות חניכיים או בעיות אחרות בפה. צילום רנטגן דנטלי עשוי להילקח גם כדי לקבל תצוגה ברורה יותר של מה שקורה בפה שלך.


רופא השיניים יכול גם לבצע גרידה קטנה של פני השיניים כדי לבדוק אם יש רובד שאולי הצטבר עליהם. זה נקרא "בדיקה חניכיים" וזה יכול לעזור לקבוע אם אתה בסיכון למחלת חניכיים.


לבסוף, רופא השיניים יציע כמה המלצות לצרכי בריאות הפה שלך - כמו התדירות שבה אתה צריך לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי - וכל הצעדים שאתה צריך לנקוט כדי לשפר את בריאות השיניים שלך.


היתרונות של טיפול שיניים יום אחד


מחקר שנערך לאחרונה הראה שטיפול שיניים יכול להפחית את הסיכון למחלות לב, סוכרת ושבץ מוחי.

בחלק זה נדבר על היתרונות של טיפול שיניים יום אחד.


ישנם יתרונות רבים של טיפולי שיניים הכוללים הפחתת הסיכון למחלות לב, סוכרת ושבץ מוחי. תוצאות מחקר מראות שאדם שלא מצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום נמצא בסיכון גבוה יותר לפתח מחלות לב וכלי דם, סוכרת מסוג 2 ושבץ מוחי.


אחת הסיבות לכך היא כי חיידקים מהמזון עלולים להיתקע בחורים בשיניים ולגרום לדלקת בחניכיים שלנו וכן להגביר את הסיכוי שלנו לפתח מחלות אלו. בנוסף לכך צחצוח השיניים מסיר רובד מהשיניים המכיל רעלים שעלולים להיכנס לזרם הדם ולהוביל למחלות אלו וגם לריח רע מהפה.


15 צפיות0 תגובות