חיפוש
  • taleltooth

כל מה שצריך לדעת על יישור שיניים דיימון

פלטות מתכת מסורתיות, פלטות בלתי נראות, פלטות שקופות, פלטות דיימון - קיימות היום בשוק אפשרויות טיפול אורתודונטי רבות ושונות, בעלות תועלת שונה. כדי להבטיח שהמטופלים שלנו יקבלו את החיוך הטוב ביותר בזמן, צוות Gutsche Orthodontics מספק בגאווה את כל הטכנולוגיות והפלטות האורתודונטיות העדכניות ביותר.


ההבדל העיקרי בין פלטת דיימון לפלטות קונבנציונליות

הוא שפלטות דיימון הן קשירות עצמיות, בעוד שהפלטות הקונבנציונליות דורשות ביקורים תקופתיים אצל האורתודנט כדי להדק אותן. במקום פלטות הדורשות התאמה קבועה, פלטות דיימון משתמשות במנגנון הזזה לחיבור חוטים ופלטה, מה שמאפשר לפלטה לנוע בחופשיות עם השיניים כשהן מחליקות למקומן. באמצעות שימוש בסמכים לקשירה עצמית או "ללא קשירה", פלטות דיימון יכולות להזיז את השיניים מהר יותר ובנוחות יותר מאשר סמכים סטנדרטיים. מכיוון שהפלטות משתמשות במה שמכונה "דלת הזזה" כדי להחזיק את חוט הקשת במקומו, את הפלטה של דיימון לא צריך להדק, מה שאומר שככל הנראה ביישור שיניים מסוג דיימון ניפגש הרבה פחות עם רופא השיניים.

טיפול שיניים בסד דיימון

טיפול שיניים בסד דיימון הוא בדרך כלל הרבה יותר מהיר מטיפול בפלטה קונבנציונלית, בנוסף יהיה לך יותר זמן פנוי במהלך הטיפול שכן תצטרך פחות ביקורים אצל האורתודנט. מטופלים רבים מתחילים לראות תוצאות תוך 10 שבועות בלבד, ומדווחים כי מכשירי דיימון מסוגלים לקצר את זמן הטיפול הטיפוסי של 18 חודשים או שלוש שנים הנדרשים למכשירים מסורתיים ב-6 חודשים לפחות (אם כי זמני הטיפול עשויים להשתנות מאוד בהתאם לנסיבות).


למרות שהזמן שלוקח לשימוש במכשיר משתנה ממקרה למקרה, מחקרים הראו שמטופלים עם מכשירי דיימון יכולים להשלים טיפול עד שישה חודשים מהר יותר מאשר במכשירים מסורתיים.


המטרה העיקרית של המכשירים

מטרתם העיקרית של המכשירים היא לשפר את בריאות הפה ולהעניק חיוך יפה. טיפול בפלטה מסורתית כולל לרוב הסרת שיניים בריאות לחלוטין או החדרת מרחיבים לחך כדי לפנות מקום בפה. זה נעשה לרוב ללא צורך בהוצאת שיניים או בלאי של המרחיבים, כמו בפלטה קונבנציונלית.


גשר דיימון מצריך פחות פגישות עם אורתודנט

כדי להדק את החוט, להזיז את השיניים מהר יותר ו"בדרך כלל לא דורשים עקירה או הגדלה כדי להשיג תוצאות. חלק מהאורתודנטים טוענים גם כי פלטות דיימון (כמו מערכות נעילה עצמיות אחרות) עשויות לדרוש פחות ביקורים והתאמות יישור שיניים מאשר פלטות מסורתיות. המחקר, שפורסם ב-Journal of Dental Abnormalities and Orthodontics, מראה כי פלטות נעילה עצמית לא יצמצמו את מספר העקירות הנדרשות או יקצרו את זמן הטיפול הכולל. לכן, למרות שאיננו יכולים לומר לכם עד כמה פלטות דיימון מהירות יותר מהפלטות המסורתיות, הפלטות הננעלות מעצמן מאפשרות לשיניים לנוע בנתיב ישיר יותר למיקום הסופי, מה שיכול להפוך את הטיפול שלכם ליעיל יותר בטווח הארוך.


נוכל לקרוא להם גם האבולוציה של הטכנולוגיה מכיוון שישנם יתרונות רבים לשימוש במערכת Damon

התנועה ההדרגתית והטבעית יותר של השיניים עם מערכת דיימון בהשוואה לסמכים מסורתיים מאפשרת לאורתודנטים ליצור קשת רחבה ומלאה יותר. כאשר הטיפול מתבצע בהרמוניה עם הגוף, השיניים זזות בצורה נוחה יותר, כך שהמטופלים מתלוננים על פחות כאבים מאשר עם הפלטה המסורתית. עבור חלק מהמטופלים, הפלטה גם מפחיתה לחץ, וממזערת את אי הנוחות.


עם מערכת Damon

זמני הטיפול בדרך כלל קצרים יותר מאשר במכשירים מסורתיים. מתן מרשם להרמת סד יכול להיות כואב, מה שמגדיל את זמן הטיפול הכולל. גומיות אלו גורמות לחיכוך וללחץ שהשיניים צריכות להתגבר עליהם, מה שעלול להאט את הטיפול ולהפוך אותו לאי נוחות.


יש להן צורה עגולה והן קטנות משמעותית משאר הפלטה, מה שמשפר את האסתטיקה והנוחות. מכיוון שמדובר במכשירי יישור שיניים דיסקרטיים הננעלים מעצמם, עשויים מפלטים מתכתיים עמידים, הם עמידים הרבה יותר מאלה המשמשים בפלטה מסורתית. בניגוד לפלטה המסורתית, פלטות דיימון משתמשות במנגנון הזזה לחיבור חוטים לפלטה כך שינועו באופן טבעי כאשר שיניו של המטופל מיושרות. מערכת הסד דיימון משתמשת בסד הזזה, אשר לאחר מכן מחובר לחוט זיכרון ומתכוונן בהדרגה לאורך זמן ליישור השיניים.

מנגנון זה עוזר לסוגרים לנוע בעצמם אבל בפלטה המסורתית, הפלטה מוחזקת במקומן על ידי גומיות קטנות הגורמות לחיכוך ולחצים ויש להדק אותן על ידי האורתודנט מדי חודש. בסיכות מסורתיים, הרצועות האלסטיות המחזיקות את הכבלים והמהדקים הדוקים מאוד.


מה מייחד את פלטת הדיימון

לפלטה יש פחות חלקים כך שיש פחות מקום לפלאק להצטבר. ההבדל בין מוצרי קרמיקה דיימון למותגים אחרים הוא היעדר חלקי מתכת גלויים וחוטים אלסטיים, שהופכים אותם אפילו פחות בולטים. עם זאת, פלטות קרמיקה דיימון נבדלות מפלטות קרמיקה קונבנציונליות בכך שאין להן חוטים אלסטיים או חלקי מתכת גלויים. פלטות דיימון מגיעות במתכת ושקופה, כך שמי שמודאג לגבי מראה הפלטה שלו יכול לבחור בפלטה שקוף של דיימון, שהן פחות נוצצות.


הפלטה של דיימון קליר נמצאות בהרמוניה עם השיניים, מה שמקל על אנשים להתרגל אליהן. בנוסף, דיימון קליר עמיד בפני כתמי מזון ושתייה, מה שאומר שאתה לא צריך להקריב את המראה שלך בשביל שיניים ישרות.


אנו מאמינים כי המתכת והחומרים השקופים של דיימון יכולים להיות בחירה מצוינת עבור מטופלים המחפשים גישה מהירה

החומרים השקופים של דיימון מספרים גישה מהירה, נוחה ודיסקרטית. פלטות מתכת גמישות יותר מהיישור שקוף. דיימון מספק את הטוב משני העולמות עם מערכת מתכת עמידה ועיצוב אסתטי מינימליסטי. זו הסיבה שאנו גאים לבצע יישור שיניים דיימון ללקוחות שלנו.


מערכת קשירה עצמית של פלטת דיימון

יישור שיניים משתמש בפלטה עצמית, כלומר לפלטה עצמה יש רכיב שנסגר סביב החוט כדי לשמור עליו מחובר. סיכות קשירה עצמית משתמשים ברכיב מובנה כדי להחזיק את החוט מבלי להשתמש בקשרים אלסטיים כמו עם סיכות רגילים. אבל בעוד לפלטה המסורתית יש רצועות אלסטיות המקיפות כל פלטה, פלטות דיימון משתמשות במערכת קשירה עצמית כדי לחבר קשתות לפלטה במקום החוטים האלסטיים שנמצאים עם הפלטה המסורתית.


במקום להשתמש בגומיות קשות לניקוי

תושבות דיימון נפתחות כמו דלת כדי להחזיק את הקשת במקום. מערכת Damon משתמשת בקצות ללא מוטות כדי להפחית את הלחץ על השיניים, מה שמאפשר להן לנוע בצורה נוחה יותר לתנוחות הנכונות. מערכת זו מציעה למטופלים חווית יישור שיניים כללית טובה יותר - משיפור המראה ועד לנוחות רבה יותר. מערכת דיימון, לעומת זאת, משתמשת במנגנון הזזה מוגן בפטנט כדי להחזיק את הקשת במקום, מה שמאפשר לשיניים לנוע בחופשיות ומהירה ללא חיכוך רב.


יישור שיניים דיימון במרפאת שיניים משגב

שיטת דיימון היא שיטה שונה מתקדמת ומהירה יותר מהשיטה הקונבנציונלית.

חיצונית הן נראות אותו הדבר ( הקוביות) למרות ההבדל הטכני הגדול בין השיטות.

כאשר בשיטת דיימון אין צורך בגומיות שמחזיקות את החוט אלא בקוביית דיימון יש באמצע מגירה שנועלת את החוט ונותנת לחוט את החופשיות בתנועה, דבר שמאפשר לנו להרחיב את הלסת , מה שבלתי אפשרי בשיטה הקונבנציונלית( קוביות רגילות).

בשיטת דיימון אין צורך בעקירות שיניים!

וע"י הטכניקה הזו מטפלים בצפיפות שיניים ומרחיבים את הלסת לתוצאה יותר יפה ואיכותית

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול